خانه / Reviews / نقد و بررسی Roundguard

نقد و بررسی Roundguard

مهم نیست ترجیحات گیمینگ شما چیست، من قبول ندارم که حتی یک گیمر وجود دارد که تابحال به زیبایی و زیرکی بازی Peggle جذب نشده باشد. باعث تاسف است که مدت زیادی پس از انتشار Peggle 2 هیچ حرکتی برای ادامه این سری باز ها انجام نشده است. با این حال شرکت های Wonderbelly Games و The Quantum Astrophysicists Guild از این فرصت استفاده کرده و سبک بازی Peggle را با حرکات roguelike خزنده دخمه ترکیب کرده و بازی Roundguard را ارائه کرده اند.

این بازی قلباً می خواهد که همانند Peggle باشد، همراه با مکانیزم گیم پلی فراگیری که همانند شاهکار PopCap’s عمل می کند. اما این بازی تلاش می کند که کارها را کمی متفاوت انجام دهد و Wonderbelly سبک استاندارد پرتاب توپ و فیزیک بازی pinball را گرفته و آنها را ترکیب کرده است و عملکردهای roguelike، مکانیزم خزنده دخمه و بسیاری از مهارت ها، توانایی ها و بهبودهایی را اضافه کرده تا مطمئن شود این بازی متفاوت بوده و ارزش بازی کردن را دارد.

در دخمه های قلعه Springbottom، این بازی شما را در نقش 3 قهرمان قرار می دهد با امید اینکه شما بتوانید قلعه را از حملات دشمن نجات دهید، غنائم زیادی را جمع کنید و پاداشاه را نیز نجات دهید. شما باید به جنگجو، سرکش و جادوگر کمک کنید تا راه خود را پیدا کرده، دشمنان را از پا دربیارند، از مهارت ها بخوبی استفاده کرده و تا جایی که می توانند طلا جمع کنند

در این بازی شما واقعاً کنترل این قهرمان ها را بر عهده نمی گیرید، بلکه آنها در گوشه سمت چپ روی توپی نشسته و آماده ی عملند. این بازی تماماً راجب جمع آوری طلا و زنده ماندن می باشد. هر وقت قهرمان شما به صندوق طلا بخورد، طلا جمع آوری می شود و دشمنان در شکل های اسکلت، عنکبوت، موش و غول می آیند و موفقیت شما در گرو تاکتیک های حمله و دفاع می باشد.

خوشبختانه شیشه‌های سلامت که تاثیر مثبتی بر قهرمان شما می‌گذارند و ظروف mana که مهارت‌های جادویی شما را در نقطه قوت حفظ می‌کنند، در تمام میدان نبرد پخش شده اند. این ها برای هر قهرمان کاملا حیاتی هستند چون هر قهرمان می‌تواند چند حرکت مخصوص را فرا بگیرد – حملات پنهانی، مخالفان را با غافلگیر کردن از پا دربیارد، بمب‌های دودزا که باعث بی نظمی می شود، حملات اسپین که سبب خسارت بیشتر شده و ممکن است حرکتی مخصوص که یک ضرب دشمن را می کشد، فعال کند.

تمام کردن یک مرحله و از بین بردن تمام دشمنان آن، به بازیکن جوایزی چون انواع حملات اضافی، موقعیت‌های دفاعی و خرت و پرت‌هایی که سبب بهبود مهارت‌های کلی شما می شود،می دهد. با بسیاری از این گزینه‌های قابل انتخاب، بهبود های زیادی در مهارت ها زمانی که نیاز باشد ایجاد می شود.

اینکه چطور از این سیاه‌چال عبور می‌کنید هوشمندانه است، اما یک نقشه تصادفی خواهد دید که شما می‌توانید مسیر خود را انتخاب کنید و به موفقیت برسید. ممکن است بخواهید همواره به سطوحی که پر از طلا هستند بروید، به این امید که طلا مهارت‌های پیشرفته تری را فراهم کند، و یا ممکن است بخواهید در مقابل باس های کوچک یا دشمن های خاص قرار بگیرید.

در بیشتر اوقات، این بازی به صورت عالی همانند بازی ای که از آن الهام گرفته شده اجرا می شود و همانند آن احمقانه اعتیاد آور است هنگامی که برای نچات شاه تلاش می کنید و در عین حین تا جایی که می توانید طلا جمع آوری می کنید. اما گاها در برخی مراحل ساعت ها گیر می کنید بدون اینکه اتفاق جالب و متفاوتی بیافتد و مرحله به پیش برود.

تصادفی بودن این بازی نیز گاهاً مشکل ایجاد می کند،با اینکه انتظار دارید مراحل متفاوت و منحصر به فردی برای شما ارائه شود،اگر واقعیت را بگوییم، شما و فهرمانتان پس از مدتی بازی کردن متوجه خواهید شد که سطوح و دشمنان مشابه و تکراری را بارها و بارها انجام می دهید. این بازی نیاز به قهرمانان و دشمنان بیشتری است تا پس از مدتی همچنان احساس تازگی داشته باشد.

خوشبختانه، Roundguard از لحاظ ظاهری زیباست، با تصاویری واضح و دقیق که با رنگ‌ها شروع به تپیدن می‌کنند، و طنز جالبی که اجرا شده‌است، خوب به نظر می رسد – اگر چه همانطور که قبلاً گفتیم طولی نخواهد کشید که لحظات طنز تکراری شده و بیشتر آنها را بدون اینکه گوش کنید، رد خواهید کرد. همین داستان برای موسیقی نیز صادق است ما به سرعت موسیقی متن شروع به خسته کننده شدن می کند، صدای جمع آوری غنائم و سایر صدا ها انگار مستقیماً از بازی Peggle گرفته شده اند.

 

5

5

مزایا

  • گیم پلی جذاب همانند Peggle
  • بسیار اعتیاد آور
  • تنوع مهارت ها و آیتم ها
  • گرافیک خیره کننده
معایب

  • تنوع کم قهرمان ها و دشمنان
  • برخی باگ ها و مشکلات پایانی عجیب
  • موسیقی متن تکراریی

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
داستان - 9
گیم پلی - 6.5
موسیقی - 7

7.6

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های …