خانه / Reviews / نقد و بررسی Rigid Force Redux

نقد و بررسی Rigid Force Redux

با سلام در این نقد و بررسی به شرح دادن و توضیح نکات بازی ای خواهیم پرداخت که شاید با اکثر بازی هایی که بازی کردیم متفاوت باشد نه از لحاظ ظاهری بلاکه از لحاظ سبکی که دنبال می کند می توان گفت شما هم که دارید این نقد و بررسی را مطالعه می کنید بیشتر برای سرگمی موقت از آن استفاده کنید و از این لحاظ متفاوت است که نمی شود جدی به آن فکر کرد . سبک این بازی جنگ فضایی است که تقریبا همانند آتاری ولیکن در حالت افقی و تقریبا در فیزیک فضاپیما و دشمنان فضایی سه بعدی می باشد . و اما این بازی توسط Com8com1 Software ساخته و توسط همین شرکت منتشر شده است و ژانر دقیق آن شوتم آپ نیز می باشد . حال اگر به دنبال بازی سرگرم کننده و وقت گیری می باشید تا پایان این نقد و بررسی تیم irg review را دنبال کنید تا شما را از دانلود کردن آن یا دانلود نکردن آن بتوانیم منصرفتان کنیم .

در ابتدای این نقد و بررسی کلیاتی رو از بازی قرار می دهم که شما اگر از مطلع شدن آن ها از بازی خوشتان نیامد بیشتر وقت شما را نگرفته باشم . Rigid Force Redux یک بازی در سبک شوتم آپ است که هم می توان گفت به صورت رکوردی است و هم میتوان گفت مرحله ای می باشد اما ما این بازی را به گفته سازنده مرحله ای ی دانیم زیرا شما پس از پیروز شدن در یک کتگوری و مرحله بلافاصله به مرحله بعدی و فضای جدید منتقل می شوید . این بازی گرافیکی تقریبا در شخصیت ها سه بعدی دارد اما در کل دو بعدی محسوب می شود زیرا شما به صورت اول شخص و یا سوم شخص آن را مدیریت نمی کنید و بازی در یک فضای دو بعدی خالص به جلو می رود .

و اما در بخش کارهایی که شما باید در بازی انجام دهید می رسیم . در این بازی این گونه است که شما جت فضایی را در فضایی آزاد کنترل می کنید یعنی در حد صفحه و بالا پایین کردن آن و نگه داشتن آن در بک گراندی که همینطور با عجله و ثانیه به ثانیه به جلو حرکت می کند و اما فقط این نیست تکته ای که در این قسمت وجود دارد این است که اجسامی فضایی رو به روی شما قرار می کیرند یا بهتر بگویم به سمت شما پرتاب می شوند و این موضوع متغیر است شاید در مراحل بالاتر خیلی تغییر کند و برای شما سخت تر شود .

ولیکن فقط این نیست بلکه دو نکته ای که باعث به چالش کشیدن شما می باشد هنوز مانده است . چالش دیگری که در بازی وجود دارد و از اهمیت زیادی نیز برخوردار است موانع طبیعی است که شما باید طوری از موانع عبور کنید که صفحه به شما نرسد و اگر صفحه به شما برسد و از شما رد شود شما بازی را باخته اید و باید از اول شروع کنید پس باید دقت و تمرکز و صبر بیشتری در این چالش داشته باشید تا بتوانید جون سالم به در ببرید . و اما در چالش دیگری که وجود دارد سختی هایی را می بینم که شاید در مراحل بالاتر و آینده با آنها به مشکل بخورید . این چالش چالش سفینه های فضایی دیگری است که هر ازگاهی رو به روی شما سبز می شوند و به جز گرفتن مسیرتان شروع به تیر انزادی هم می کنند که این کار را کمی سخت می کند  اما دلسرد نشوید در بخش بعدی وسیه های دفاعی شما را خواهم گفت تا به جذابیت بازی مقداری پی ببرید .

این جت که شما آن را کنترل و هدایت می کنید دارای ویژگی هایی می باشد که باعث نابود کردن موانع نیز می باشد . یکی از این ویژگی ها پرتاب تیر است ، پرتاب تیر شاید اصلی ترین ویپگی این جت فضایی باشد و کار آمد ترین اینطور که شما به دشمنان و اجسام تیر اندازی میکنید و آن ها از بین می رود اما به همین راحتی هم نیست بلکه بعضی از این دشمنان جون سخت هستند و به همین راحتی از بین نمی روند . در این حالت باید بگویم وقتی در ابتدای بازی اجسام کوچک و دشمنان ضعیف را می کشید به امتیازات شما اضافه می شود و با این امتیازات جت جنگی شما توانایی این را پیدا می کند که همزمان از  خودش چند تیر با چند جهت مختلف را خارج کند که این کمک بزرگی در از بین بردن دشمنان قوی تر انجام می دهد . البته قابلیت های کوچکی هم پس از شکست دشمنان بزرگ به دست میاورید مانند جت های کوچک تیر انداز یا قدرتمند و بزرگ شدن تیر ها و ….

در کل بازی سرگرم کننده با گیم پلی در سطح خودش بسیار عالی که تمام نکات آن را خدمت شما عرض کردم و گرافیکی کاملا راضی کننده طوری که هیچ اشکال و کاهش نرخ فریمی من در آن احساس نکردم و با جذابیت و بک گراند زیبا کاملا هر کسی را میتواند از خریدش راضی کند موسیقی هم بسیار عالی و جذاب که شما را کاملا عضوی از بازی می کند موسیقی هماهنگ و حرفه ای ساخته شده اما تنها اشکالی را هم که می توانم از این بازی بگیرم سخت شدن آن در مراحل پایانی است طوری که میتوانم بگویم سازنده جوری ساخته که نتوانیم بازی را به درستی رد کنیم اما در کل تایم زیادی را می توانید با آن بازی کنید و خود و با خیال راحت فرزند خود را با آن راضی نگه دارید . امیدوارم از آن لذت کافی را ببرید این بازی نیز در پلتفرم های نینتندو سوئیچ، اکس‌باکس وان، مایکروسافت ویندوز در دسترس می باشد .

5

5

مزایا

  • گرافیک به نسبت خوب
  • طراحی مکانیک عالی
  • موسیقی هیجان انگیز
معایب

  • سخت شدن گیم پلی در برخی مراحل
  • حوصله سر بر شدن در طولانی مدت

0

0

0

0

0

گرافیک - 5
گیم پلی - 6
داستان - 3.5
موسیقی - 5.5

5

User Rating: Be the first one !

درباره‌ی IRG Review

همچنین ببینید

نقد و بررسی Kaptain Brawe: A Brawe New World

بازی Kaptain Brawe: A Brawe New World را میتوان یک تجربه سرگرم کننده از تصاویری …