خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Ravensword: Shadowlands

نقد و بررسی بازی Ravensword: Shadowlands

بازی Ravensword Shadowlands یک بازی در سبک نقش آفرینی و اکشن میباشد که توسط استدیو  Crescent Moon Games ساخته و ابتدا برای اندروید عرضه گردیده بود و در سال ۲۰۱۳ نیز برای PC منتشر شد . در سال ۲۰۲۱ این بازی برای پلتفرم های نینتندو سوئیچ  پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان هم منتشر شد . در این بازی شما در نقش یک شاهزاده جوان می بایستی به اکتشاف جهانی که در آن دارای جزئیات خوبی میباشد پرداخته، صدها آیتم های مختلف را جمع آوری نموده، از سلاح های قدرتمند همچون تیروکمان، چکش و شمشیر استفاده کرده و بر مهارت خود در بازی بیافزایید و دشمنان را یکی پس از دیگری از بین ببرید که مسلما از این ویژگی ها میتوان فهمید که بازی در سبک ماجراجویی هست.

شما نقش یک ماجراجو مرموز را بازی می کنید که به طرز معجزه آسایی از یک نبرد آخرالزمانی جان سالم به در می برد.  تا اینکه  متوجه می شوید که شما از یک خون باستانی و نجیب هستید و جانوری که همرزمان شما را نابود می کند ، هنوز زنده است.  فقط با استفاده از Ravensword می توانید شیطان را شکست دهید ، بنابراین به تلاش خود ادامه میدهید.

همه اینها بسیار دراماتیک و هیجان انگیز به نظر می رسند. این داستان تمام چیزهای عالی را ساخته است ، اما نحوه روایت آن در بیشتر موارد شما  را از آن سرد خواهد کرد .  این یک داستان ماجراجویی سرراست است که شما در جستجوی سه سنگ ریون که راه را به سمت شمشیر نشان می دهند ، هدایت می کند.  به نظر داستان Ravensword Shadowlandsبد نیست اما قطعاً فرصت هایی را برای افزایش تنش و غوطه ور شدن بازیکن از دست می دهد.

شما می توانید تجهیزات لازم را برای تهیه لباس قهرمان خود از دشمنان ، مغازه ها و صندوق های گنجینه تهیه کنید.  در دسته سلاح ها ، شمشیرها ، تبرها ، کمانها و چوبها بسیار تنوع بسیار است .  لباس زره پوش و سپر نیز فراوان است .  نکته مثبت دیگر این است  که شما می توانید نحوه انجام بازی را انتخاب کنید.  آیا می خواهید سبک و چابک باشید تا به کمان اعتماد کنید؟ یا شاید دوست داشته باشید زده پوش شده و تن به تن بجنگید.  این سیستم تجربه به شما اجازه می دهد شخصیت خود را متناسب با سبک بازی خود شکل دهید.  هنگام شروع بازی حتی یک ویرایشگر چهره قوی نیز دریافت می کنید. با این حال در کنترل بازی Ravensword Shadowlands مشکلاتی وجود دارد .  مخصوصا در چرخش ها واستفاده از سلاح ها. و اینها ممکن است کمی شما را از بازی سرد کند.

وضوح بافت برای برخی از اشیاء عالی است و برای برخی دیگر نه چندان عالی.  به عنوان مثال ، دیوارها و سنگ تراشی بسیار واضح به نظر می رسند ، در حالی که بسیاری از انواع مواد زمینی تار و پیکسلی هستند. طراحی نقشه بازی ضعف های بزرگی دارد. مخصوصا نقشه بزرگ.   در بخش مبارزات و درگیری با دشمن  ایرادات مضحکی  وجود دارد.   مانند درگیری فیزیکی که با اینکه  شما دشمن را به زمین می‌اندازید اما تکان نمیخورد.

موسیقی متن بازی Ravensword Shadowlands متناسب با فضای حاکم در آن است  ریتم موسیقی به خوبی در مواقع مورد نیاز تغییر می‌کند و هیجان را به بازی منتقل می کند. البته باید به این موضوع اشاره کرد که در نسخه های مختلف بازی ما شاهد استفاده از نت های متفاوتی از موسیقی هستیم با این وجود  فضای بازی مشابه است. بازی Ravensword Shadowlands را نمیتوان یک بازی خلاقانه و جدید دانست  بازی هایی همچون اسکایریم به مراتب از این بازی بالاترند.

امروز صنعت بازی  متحمل تحولات  عظیمی شده است چه  در بحث گرافیک ، گیم پلی و پردازش داستان و کاراکترها.  اما این سوال پیش می آید جایگاه بازیRavensword Shadowlands در این میان چیست؟  مطلقا نمی‌توان گفت این یک قدم رو به جلو برای صنعت بازی هاست و طبیعتا  این بازی از آن دست بازی هاست که به زودی فراموش میشوند.

اگر شما نیز از طرفداران بازی های جهان باز  و سبک نقش آفرینی هستید. همچنین اگر بازی هایی مانند اسکایریم را  تجربه کرده اید و  دوست دارید  شکل دیگری از این بازی ها اما نه لزوماً خلاقانه را تجربه کنید بازی Ravensword Shadowlands می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد پس فرصت را از دست نداده و آن را امتحان کنید.

5

Ravensword: Shadowlands

5

مزایا

  • گیم پلی جذاب
  • موسیقی مناسب
معایب

  • داستان کلیشه ای
  • گرافیک ضعیف
  • رابط کاربری ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 4
گیم پلی - 6
داستان - 3
موسیقی - 7

5

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sakura Succubus

امروز قصد معرفی یک بازی داستانی با ژانری تقریبا ایفای نقش در آن را داریم …