خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی PBA Pro Bowling 2023

نقد و بررسی بازی PBA Pro Bowling 2023

بولینگ ده پینه، یکی از فعالیت های مورد علاقه بسیاری از مردم جهان است. بازی بولینگ که در پرتاب یک توپ به تعدادی پین خلاصه می شود، فعالیتی به شدت سرگرم کننده در بین مردم به خصوص زمانی که موسیقی کوبنده و ریتمیک در مهمانی ها و مشروبات الکلی در میان باشد. بازی های ورزشی از آن دست بازی هایی هستند که مردم زیادی به سمت آن کشیده می شوند زیرا شرکت های بزرگ به سراغ این گونه ورزش ها و بازی های مورد علاقه مردم رفته اند تا در صورت در دسترس نبودن این ورزش ها، مردم تجربه ای حداقلی از آن داشته باشند. خوشبختانه بازی های ورزشی به لطف سرمایه گذاری های شرکت های بزرگ، از کیفیت خوبی در دنیای بازی ها برخوردارند و بسیاری از آن ها حتی نمرات بسیار بالایی در بین منتقدان کسب کرده و جایزه های فراوانی را برده اند. همین موضوع باعث شده تا انتظارات مردم از بازی های ورزشی بالاتر برود و کمپانی ها هم در همین راستا هر ساله عناوین ورزشی خود را اپدیت می کنند و نسخه جدید از آن را بیرون می دهند که با تغییرات گرافیکی و گیم پلی همراه است.

 

طرفداران به پا خیزند

اما موضوع اینجاست، اکثریت مردمی که طرفداراین ژآنر هستند، انتظار دارند که بازی بولینگ در دنیای ویدیوگیم هم چیزی فراتر برای ارائه داشته باشد. این خواسته طرفداران توسط استودیو FarSight با PBA Pro Bowling 2023 برطرف شده است. در بازی بیش از 150 توپ بولینگ برای به دست آوردن و ارتقاء وجود دارد. این توپ های بولینگ، همانند یک گاراژ پر از اتومبیل در عنوان Gran Turismo (بازی مسابقه ای انحصاری برای پلی استیشن) هستند. در این میان یک حالت حرفه ای هم در بازی وجود دارد که مدل های مقدماتی (برای کسانی که تا به حال بولینگ بازی نکرده اند)، حالت مسابقه (که شما در آن با دیگر بازیکنان و یا کامپیوتر به انجام مسابقه می پردازید)، رودررو (مسابقه ای دو به دو بین شما و یکی دیگر از بازیکنان و یا خود کامپیوتر) و همچنین پله پله (حالت مسابقه ی جهانی که شما باید دونه دونه مسابقات را برنده شوید تا به مراحل بالاتر صعود کنید) رقابت بولینگ را برای بازی بازان شبیه سازی می کند. علاوه بر این ها FarSight، با تعداد انگشت شماری از بازیکنان بولینگ در دنیای واقعی قرارداد بسته اند تا مجوز حضور در این بازی را داشته باشند، همانند بودن رافائل نادال در بازی Tennis Pro و یا بودن کریستیانو رونالدو در FIFA است.

 

تکراری،تکراری و تکراری…

در بازی شاهد رعایت اصول اولیه بولینگ به درستی هستیم و شما نگرانی از بابت اینکه بازی نقض های فنی و یا اصولی از بازی بولینگ را داشته باشد، نخواهید داشت، عناصر قابل کنترلی در بازی وجود دارند و به عنوان مثال شما می توانید چرخش بازیکن خود و چرخش و سرعت توپ را به دلخواه خودتان کنترل و تنظیم کنید، درست مانند بازیکن های بولینگ حرفه ای که در زمین واقعی حضور دارند. با تنظیم تمامی این موارد شما می توانید امتیاز های خوبی را در بازی کسب کرده و پیشرفت کنید. بازی از این جهت که تجربه بازی را برای شما، عمیق تر از دنیای واقعی کند (البته این بدین معنا نیست که بازی کامپیوتری می تواند جای ورزش واقعی را بگیرند، بلکه به این معناست بازی های رایانه ای توانایی این را دارند که شما مهارت هایی را که نیاز به سال ها تمرین برای اجرا دارند را، به آسانی و با زدن چند دکمه در کنسول خود، انجام دهید) بسیار موفق عمل کرده و با یک بازی کاملا ورزشی طرف هستیم. هر چند برای برخی از بازی کنان، شاید بازی و المان هایش کمی بیش از حد ساده به نظر برسند. سیستم امتیاز دهی بازی هم بسیار ساده است و امتیاز شما در انتها بر اساس تعداد پین های افتاده در هر دور حساب می شود و خود بازی تعیین می‌ کند که چند امتیاز کمکی دریافت می‌ کنید و نحوه محاسبه آن ها الگوریتم دقیقی ندارد، بصورت کلی، تنها نیم ساعت کافی است تا نحوه بازی PBA Pro Bowling 2023 برایتان کاملاً عادی شود و دیگر چالشی از بابت کنترل توپ نخواهید داشت. با پرتاب هر توپ از خط شما دقیقاً یک کار یکسان را به همان روش همیشگی انجام می‌ دهید، فرقی نمی کند که در حال تجربه بازی در مود های حرفه ای، چند نفره و یا آنلاین هستید، شما باید به همان شکلی که توپ را بارها و بارها برو روی خط شروع به سمت پایین می غلتانید، آن را مکررا انجام دهید. البته این کار به معنای این نیست که بازی برای شما خسته کننده شود، بازی همیشه برای طرفدارانش جذابیت خواهد داشت زیرا این بازی یک شبیه سازی جدی از دنیای بولینگ ورزشی است. برای بازی بازان عادی اما شاید این بازی یک تجربه خسته کننده باشد، زیرا المان های جدیدی را در طول پیشرفت در بازی شاهد نخواهید بود و عدم وجود یک حالت کمپین، بازی را خسته کننده خواهد کرد. علاوه بر آن در بازی شاهد تنوعی در محیط ها و تماشاگران در اطراف محیط نخواهیود بود و بازی تنوع زیادی هم در این زمینه به وجود نیاورده است که بتواند کل تجربه اثر را سرگرم کننده تر کند.

موفق اما عذاب آور؟

البته نداشتن تنوع فقط به سازندگان بازی بر نمی گردد. به طوری کلی این مشکل اساسی ورزش بولینگ ​​است. بولینگ ورزشی است که مهارت های شما و دقت پرتابتان را به آزمایش می گذارد. برخلاف ورزش هایی همچون فوتبال که جربان بازی بشدت تغییر می کند و در هر لحظه امکان عوض شدن مسیر مسابقه وجود دارد، بولینگ اصلا چنین نیست و روند ثابتی را در پیش می گیرد. در بازی بولینگ شما عمل پرتاب توپ را بارها و بارها انجام می دهید و از آنجایی که این عنوان یک بازی ویدئویی است، عمل پرتاب توپ به سادگی هرچه تمام تر انجام می شود. خسته کننده بودن این کار واقعاً تقصیر بازی ساز نیست. شبیه سازی برخی از ورزش ها به یک بازی ویدیویی خوب عملا ناممکن است. عناصری که یک بازیکن را در بولینگ حرفه ای می کند، قابل پیاده سازی در بازی های ویدئویی نیستند. بازی بولینگ ​​به عنوان یک بازی کوچک با هدف گرم کردن یک مهمانی شکل گرفته است. بازی PBA Pro Bowling 2023 هدفش را فراتر از یک بازی ویدیویی قرار داده است. بازی سعی دارد یک شبیه‌ سازی جدی و موفق از ورزشی باشد که مهارت محور است. نتیجه این شده است که PBA Bowling 2023 یک بازی کاملاً خوش ساخت که مشکلات فنی و گرافیکی ندارد اما یک بازی به شدت خسته کننده و کم عمق برای عموم مردم است.

5

PBA Pro Bowling 2023

5

مزایا

  • گرافیک بالا
  • موسیقی و صداگذاری خوب
  • عدم وجود مشکلات فنی
معایب

  • خسته کننده بودن بازی
  • سیستم ساده و کم عمق گیم پلی

0

0

0

0

0

گرافیک - 10
گیم پلی - 5
داستان - 0
موسیقی - 10

6.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Axis Football 2024

در دنیای پر انرژی فوتبال دیجیتال، هرازگاهی، عنوانی منتشر می شود و ما را خیره …