خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Mothmen 1966

نقد و بررسی بازی Mothmen 1966

عنوان جدید Chorus Worldwide از هر جهت عنوان عجیبی است. از منوی اولیه بگیرید تا هنگامی که ادای دیالوگ شخصیت ها را توسط بازیگران توانمند اثر میشنوید. The Mothmen 1966 روشی را در پیش میگیرد که با دیگر آثار این ژانر و سبک و سیاق عناوین امروزی بسیار متفاوت است. بازی از هیچ چیزی برای شگفت زده کردن مخاطب دریغ نمیکند و با تک تک درونمایه های داستانی اش، پیچیدگی شخصیت هایش و گرافیک عجیب و غریبش، در هر فریم مشغول متعجب کردن مخاطبانش است. ساخته جدید شرکت LCB Games Studio هیج ترس و هراسی در هیچ جا تدارد. بازی کفن های سیاه و پاره شده حشرات را می پوشد و آدم فضایی ها را که با چشمان قرمز درخشان به سمت بچه های بی پناه یورش میبرند به ترسناک ترین شکل به تصویر میکشد. بازی بوی آرامگاه می دهد، آرامگاهی که در جای جای آن حرف و حدیث های فراوان وجود دارد و  همانند خانه هایی متروکه در جنگل، رعب و وحشت به تن مسافران آن منطقه می اندازد. همچنین در فضاهای پسا آخرالزمانی و کارخانه های متروکه در پس چهره کثبف شهر و شهرک های صنعتی خشک شده بازی باز را غرق میکند. به نظر می رسد که The Mothmen به سمت دره های عمیق و گرد و خاک ایده های بزرگ کشیده شده است. در ادامه با نقد و بررسی این عنوان عجیب با وب سایت IRG Reviews همراه باشید.

 

این قصه سر دراز دارد…!

کتابچه اسرار The Mosthmen پر است از استعاره های فراوان و رمز و رازهای عجیب و غریب که فقط به یک ذهن خلاق می تواند نفوذ کند و تاثیر خودش را بگذارد. این بدان معنا نیست که مخاطب عادی بازی از آن هیچ لذتی نخواهد برد، بلکه بازی اشخاص را به تفکر بیشتر دعوت میکند تا از اسرار نهفته در داستان پرده بردارند. سناریوی بازی اغنا کننده هر گیمری با هر سبک علاقه ای خواهد بود زیرا بازی تعداد زیادی از حیوانات عجیب الخلقه، آدم فضایی ها و غیره را در هر کجا معرفی میکند تا هر قشر گیمری را به خود جلب کند. در ورای پرده های ابتدایی، بازی یک متن پست مدرن و پر پیچ و خم را در پیش روی شما می گذارد. متنی که با دنبال کردن تک تک دیالوگ های آن باید پرده از اسرار مخفی قصه بردارید. بازی به شما در برخی جاها حق انتخاب میدهد و ممکن است شما با انتخاب دیالوگی اشتباه منجر به مرگ شخصیت های بازی بشوید. پس خوب حواستان را به دیالوگ ها و سیر قصه بسپارید تا انتخاب اشتباه نکنید. دیالوگ ها از طریق مونولوگ ها و زیرنویس های عجیب و غریب در بازی به شما منتفل میشود و شما را یاد بازی های گذشته می اندازد. سازندگان از نوستالژی هم استفاده کرده اند و عناصر مختلف را به آن گره زده اند تا بازی را به سبک و سیاق دهه ۶۰ نزدیک تر کنند.

همیشه پای تصاویر در میان است…

تصاویر در بازی The Mothmen از عجیب ترین عناصر بازی هستند. دنیایی پر از آدم فضایی و حشره را تصور کنید که به جای استفاده از پرده های سبز و موشن کپچرهای امروزی، با پیکسل ها قدیمی و استایل کهنه بازی های ابتدایی کنسول های سگا پیاده سازی شده باشد. همه چیز در بازی عجیب است…! سازندگان با انتخاب این نوع گرافیک، تصاویر را هم در خدمت داستان در آورده اند و آن را به شکل بسیار جالبی به داستان پیوند زده اند. المان های تصویری بازی قوی کار شده است، نحوه رد و بدل شدن دیالوگ بین کارکترها و صحبت هایشان به مونولوگ های گفته در زیرنویس ختم میشود و شما را از تب و تاب بازی نمی اندازد. دقیقا همانند بازی های قدیمی. گرافیک کلی اثر یادآور خاطرات بسیاری از کذشته خواهد بود و کهنه گیمرها را شگفت زده خواهد کرد که چنین استایل گرافیکی در سال ۲۰۲۱ هنوز وجود دارد.

در دنیا عرق شو!

گیم پلی بازی همان جیزی خواهد بود که از آن انتظار دارید. بازی در هر بخش شما را در قالب شخصیت های مختلف داستان قرار میدهد و از نقطه نظر او شما را وارد داستان پر پیچ و خمش میکند. این دید وسیعی که بازی با قرار دادن شما در قامت کارکترهای مختلف میدهد، میتواند شما را بیش از پیش درگیر داستان کند. این شمایید که سرنوشت هر کاراکتر را در دنیایی مرده و آکنده از ترس و نفرین تعیین میکنید. دنیایی که در آن خشونت و وحشی گری موج میزند و شما سوار بر اسب ارتشی خواهید بود که به مصاف این دشمنان عجیب خواهید رفت. بازی با وجود سبکی که برای گیم پلی اش انتخاب کرده، انتظار شما را از گیم پلی بازی تقلیل میدهد اما قافل از آن که فکرهای زیادی در سرش دارد. شما در این بازی فقط محدود به راه رفتن و شلیک نخواهید بود و سازندگان بازی به بهترین نحو المان های جدید مدیوم دنیای گیم را وارد بازی شان کرده اند تا مخاطب را وادار به تجربه بازی تا پایان آن کنند.

خودت را به ریتم بسپار!

موسیقی در این کونه بازی هایی که احتیاج به فضایی مالیخولیایی دارد، نقش مهمی را ایفا میکند. سازندگان با هوشمندی هرجه تمام تر موسیقی بازی را انتخاب کرده اند تا در خدمت عناصر داستانی و گیم پلی قرار بگیرد و بازی باز را بیشتر و بیشتر در دنیا و اتمسفر بازی غرق کند. صدا گذاری بازی از کیفیت خوبی برخوردار است و صدای محیط و شخصیت های بازی همگی همان چیزی هستند که باید باشند. سازندگان در این بخش هم هوشمندی به خرج داده اند و صدا ها را علاوه بر تنظیم برای فضای پسا آخرالزمانی بازی تنظیم کرده اند بلکه آن را جوری صیقل داده اند تا در حد کار ها و عناوین امروزی باشد و از کیفیت صدا کاسته نشود و در این امر بسیار موفق بوده اند. موسیقی زیر متن بازی هم شما را با ضرب آهنگ داستان همراه میکند تا بار دیگر استرس دنیایی وهم آور و خیال انگیز را تجربه کنید.

دوباره، دوباره و دوباره…

ساخته جدید LCB Games Studio یک اثر خوش ساخت و موفق در هر بخش است. بازی عجیب تر از آن است که نتوان آن را جدی گرفت و عجیب تر از آن است که بتوان آن را در حد و اندازه یک اثر شاهکار معرفی کرد. بازی عناصری دارد که می تواند گیمر ها را به خود جذب کند خصوصا گیمرهای قدیمی تر را که شیفته پیسکل های بزرگ تصاویر و اتمسفرهای جادویی دنیاهای خیال انگیر هستند. Mothmen 1966 با ارائه داستانی بی نظیر و خلق شخصیت هایی به یاد ماندنی شما را در دنیایی غرق میکند که توانایی بیرون آمدن از آن سخت است. با توجه به سیستم انتخاب دیالوگ بازی و به لطف (یا حتی ضرر!) تغییر مسیر داستان و سرنوشت شخصیت ها در طول بازی، ارزش تکرار این اثر بسیار بالا است و با توجه به آن چه تجربه خواهید کرد، بعید است بتوانید در برابر تجربه دوباره آن وسوسه نشوید.

5

Mothmen 1966

5

مزایا

  • گرافیک رترو و قدیمی
  • داستان عمیق و جذاب
  • شخصیت پردازی قوی
  • موسیقی متن شنیدنی
  • گیم پلی خلاق و بی نظیر
معایب

  • ندارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 10
گیم پلی - 10
داستان - 10
موسیقی - 10

10

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Lord Winklebottom Investigates

امروز نگاهی به بازی داستانی و مجموعه هیجان انگیز بازی Lord Winklebottom Investigates می اندازی …