خانه / Reviews / نقد و بررسی Morkredd

نقد و بررسی Morkredd

عنوان Morkredd را میتوان یک اثر فوق العاده مفهومی دانست که در کنار جلوه های بسیار زیبایش شما را به یک سفر درونی خواهد کشاند. بازی در سال 2020 و برای پلتفرم های نسل هشتمی و نهمی Xbox One و Xbox Series X/S و همچنین سیستم رایانه های شخصی منتشر شده است.

جلوه های تصویری بازی به بهترین شکل ممکن در بازی کار شده اند و ارزش بازی را بیش از پیش خواهند کرد، دنیای سیاه و سفید یا شاید بهتر است بگوییم تاریک و روشن بازی با وجود بکار گیری فقط دو رنگ در میان آن ها بسیار زیبا و هنرمندانه طراحی شده است، قسمت های هنری بازی واقعا ارزش تجربه را داشته و مخاطبان این سبک از طراحی را بدون شک شگفت زده خواهد کرد. اتمسفر خلق شده در بازی تا حد بسیار زیادی در خدمت گیم پلی آن قرار داشته و وجود همین ترکیب ها است که به بازی جان میدهد، شما در بازی به هیچ وجه درگیری عناصر بسیار زیاد و پس زمینه های بسیار شلوغی نخواهید بود، بلکه طراحی اغلب قسمت های بازی بسیار ساده و مینیمال خواهد بود اما در همین سادگی ها ظرافتی وجود دارد که تجربه بصری بازی را تا لحظه آخر آن لذت بخش و جذاب نگه خواهد داشت. همچنین برخی از دیوار نویس ها و نقاشی هایی که بر روی دیوار ها کشیده شده اند شما را به تمدن ها و فرهنگ های بشری مختلفی فرستاده و به تصویر درآوردن هنر های بومی و فولکلور هر فرهنگ بسیار خوب و قابل ستایش است. همچنین در بازی دیالوگ و نوشته ای رد و بدل نمیشود، تصاویر گویا همه چیز است و بجای صدا و دیالوگ های بازی با شما حرف میزند و شما را به سمت نجات و تعالی راهنمایی خواهد کرد. این بهترین ویژگی درون بازی است و نبود متن و دیالوگ بجای اینکه باعث سردرگمی در بازی شود، بازی را بسیار جذاب و مغاهیم آن را بسیار گیرا تر جلوه میدهد. همچنین جلوه های صوتی درون بازی نیز محدود به صدا های برخی از جانوران و موسیقی های درون بازی میشود، موسیقی هایی که میتوانند در یک صحنه به قدری دلهره آور باشند که از هیجان یا استرس روی پا هایتان بند نشده و در لحظه ای چنان آرامشی را به بازیکن داده که دیگر نخواهید از آن ها دل بکنید. با این تفاسیر ترکیب موسیقی و تصاویر بازی اتمسفری دیوانه وار را خلق خواهد کرد که در همان لحظات ابتدایی بازی شما را درگیر عنوان خود میکند.

گرافیک بازی به شدت زیبا و لذت بخش است، تصاویر هنری و سیاه و سفید درون بازی به زیبایی هر چه تمام تر در بازی وجود داشته و طراحی ها و نقاشی های بر روی دیوار های بازی نیز مانند آثار هنری با ارزش خواهند درخشید، همچنین به دلیل عدم وجود متن و دیالوگ تمام بار داستانگویی بر دوش جلوه های بصری بازی میباشد که به خوبی از عهده آن بر می آید، موسیقی های درون بازی عالی بوده و ترکیب آن با تصاویر اتمسفری بی نظیر را خلق میکند.

شما در بازی یک وظیفه ی بسیار خاص را بر عهده دارید، آن هم ماندن در روشنایی و حرکت دادن یک گوی بزرگ نورانی برای پیش روی در بازی است، در ابتدای کار این مکانیزم کاملا ساده کسل کننده به نظر خواهد رسید اما کافی است تا به تجربه آن پرداخته تا شما را حیرت زده و درگیر هیجان بسیار بالایی کند، دو شخصیت مرد و زن در بازی حضور دارند و شما نیز دو روش بازی را برای انتخاب. روش اول بازی به صورت تک نفره و همچنین بازی به شکل دو نفره به شکل آفلاین، در روش اول شما باید هر دو شخصیت را همزمان کنترل کرده و برای مثال با آنالوگ سمت چپ شخصیت مرد و با آنالوگ سمت راست نیز شخصیت زن بازی را به حرکت در بیاورید، اما در قسمت دو نفره بازی هر بازیکن صرفا کنترل یکی از شخصیت ها را بر عهده خواهد داشت، مکانیزم بازی به صورت تک نفره و هماهنگ شدن با سیستم آنالوگ های بازی میتواند کمی سخت باشد اما به مروز زمان عادت خواهید کرد، اما قسمت دو نفره بازی بدون شک بسیار خوب و لذت بخش است. رمز موفقیت در بازی نیز فقط و فقط به همکاری شما و دور ماندن از تاریکی بستگی دارد، در واقع هنگامی که یکی از شخصیت های بازی در تاریکی قرار میگیرد به سرعت خواهد مرد و باید بازی را از ابتدای آن شروع کنید که این روند میتواند در قسمت تک نفره بازی بیشتر باشد. همچنین پیش برد داستان و روند پازل ها و معما های درون بازی بسیار هوشمندانه و زیرکانه طرح شده و به هیچ عنوان تکراری نخواهد شد.

شما باید از تاریکی دور مانده و یک گوی روشنایی را به حرکت در آورید و به محض گیر افتادن در تاریکی خواهید مرد، بازی در دو نوع تک نفره و دو نفره قابل بازی خواهد بود که هر کدام از آن ها میتواند بسیار لذت بخش و منحصر به فرد باشد، همچنین سیستم طراحی های پازل های بازی بسیار هوشمندانه و جذاب است.

شما با یک عنوان بسیار جذاب و فوق العاده ای طرف هستید که تجربه آن هرچند کوتاه اما میتواند تا مدت های بیاد شما مانده و لذت و داستان آن تاثیر بسیاری را بر روی شما بگذارد، اتمسفر خلق شده درون بازی بسیار سنگین و گیرا خواهد بود و ترکیب آن با یک گیم پلی بسیار زیبا و کار شده بازی را به یکی از بهترین عناوین چند سال اخیر در سبک بازی های معمایی تبدیل خواهد کرد.

5

5

مزایا

  • جلوه های بصری بسیار خوب
  • اتمسفر درگیر کننده
  • روش خاص داستان پردازی
  • گیم پلی روان و خوب
معایب

  • برخی انیمیشن های درون بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 9.5
داستان - 8.5
موسیقی - 9.5

9.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی My Riding Stables 2 A New Adventure

بازی my riding stables 2 a new adventure یک بازی یا ژانر آموزشی، ورزشی، شبیه …