خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

نقد و بررسی بازی Mixx Island: Remix Plus

بازی Mixx Island: Remix Plus یک عنوان دوبعدی اکشن و پلتفرمر از نمای جانبی با گیم پلی سرعتی سرسام آور و اکشن انفجاری است که وقایع آن در یک دنیای فانتزی رنگارنگ اتفاق می‌افتد. کنترل‌های آسان، موسیقی متن پر جنب و جوش، پویا و گیم‌پلی اعتیادآور تنها برخی از عناصری هستند که این بازی ارائه می دهد که در لایه هنری به سبک انیمه همراه با شخصیت های دوست داشتنی پوشانده شده اند. شما از بین شخصیت های متعدد یکی را انتخاب می کنید و در طول بازی با مکان های چالش برانگیز، رگبار گلوله ها و نبردهای پر تنش با باس ها روبرو می شوید. این بازی در اواسط سال 2021 از طریق استیم برای رایانه های شخصی منتشر شده بود و اکنون پس از گذشت دو سال، با برچسب Plus در اختیار دارندگان کنسول نینتندو سوئیچ قرار گرفته است. این بازی با تمام مزیت ها و جذابیت های خود همچنان از مشکلاتی رنج می برد که تجربه لذت بخش آن را تا حدودی تحت تاثیر قرار داده اند.

Mixx Island یک بازی شوتر در سبک های معروف به اصطلاح Run and Gun و Boss Rush است که همانطور که از نام این دو سبک پیداست، دارای گیم پلی سرعتی و روان می باشد و تنها با جاخالی دادن و لیز خوردن یا استفاده از یک سپر می‌توانید از ضربات دشمن جلوگیری کنید. هیچ دشمن دیگری در این بازی وجود ندارد و فقط در هر مرحله با باس های متنوع روبرو می شوید. متاسفانه به همین علت گیم پلی بازی خیلی سریع تکراری می شود و در کل بازی خیلی طولانی نیست. خوشبختانه در ابتدای بازی توضیحات کافی وجود دارد که به عنوان یک راهنمای کامل و بخش آموزشی مفید عمل می کند. این توضیحات از طریق نوشته هایی ثابت در پس زمینه ارائه شده اند و کلیه مکانیزم های گیم پلی را به خوبی بیان می کنند.
در این بازی هیچ داستان و هیچ توضیحی وجود ندارد جز اینکه شما باید اساساً از موانع و باس هر مرحله عبور کنید و به خط پایان و انتهای آن برسید. پس از شکست دادن هر باس، گزینه ای از ارتقاء وضعیت های جسمانی خود را دریافت خواهید کرد و همچنین گاهی اوقات به یک کافی شاپ برخورد می کنید که به شما یک ارتقاء رایگان ارائه می دهد. پس از آن، به مرحله بعدی می روید و دوباره همان روند قبلی را تکرار می کنید. همچنین با پیشرفت در بازی Mixx Island: Remix Plus قفل پیشرفت‌های جدید را باز می کنید و انواع مختلف ارتقاء موجود در طول بازی را جمع‌آوری خواهید کرد.


همانطور که گفتیم، نسخه ای که با برچسب Plus منتشر شده، مخصوص کنسول نینتندو سوئیچ است و علاوه بر مراحل اصلی، شامل تعدادی سطوح اضافه و جدید نیز می شود. ولی از نظر ظاهری و گرافیکی هیچ تفاوتی با نسخه اصلی و اولیه خود ندارد. مراحل اضافی بازی در بخشی به نام Extra قرار دارند که از طریق منوی اصلی قابل انتخاب هستند. اکثر نقشه ها، دشمنان و پس زمینه های جدید در این نسخه بروزرسانی شده، عمدتاً بر روی سطوح اضافی پس از پاک کردن مراحل اصلی متمرکز شده اند، بنابراین امیدوارم همه بتوانند وارد مرحله Extra شوند تا ثمره تلاش کمپانی توسعه دهنده این بازی را تجربه کنند.
گلوله های دشمن به اشکال مختلف فیزیکی و جادویی به شما اعمال می شود که از برخی از آنها می توانید جاخالی دهید، برای برخی دیگر نیز باید سپر خود را مستقر کنید. تنها با استفاده از حمله خاص یا نارنجک مخصوص خود می توانید سپر خود را به مدت 3 ثانیه در حالت آماده باش قرار دهید. مکانیزم اصلی حرکتی شما لیز خوردن است که کمی زیادی در جاخالی دادن از حملات دشمنان می کند. کنترل های بازی واقعا روان و پاسخگو هستند و یادگیری آنها بسیار ساده است.

با اینکه سبک هنری و گرافیک این بازی واقعا زیباست و در طراحی اکثر محیط ها از پالت های رنگی شاد و پرانرژی استفاده شده است، ولی خود این مزیت در برخی مراحل به یک نقطه ضعف تبدیل می شود. برای مثال در بیشتر مراحل ترکیب های رنگی به کار رفته در ساخت عناصر محیطی مخصوصا در زمینه طراحی پس زمینه ها، به گونه ای عمل می کنند که به طور واضح نمی توانید هر آنچه که در پس زمینه بازی اتفاق می افتد را به وضوح مشاهده کنید و در واقع تشخیص بیشتر چیزها را بسیار دشوار می کند. در این لحظات فقط صدای شلیک گلوله ها را می شنوید و دشمنان و یا حتی شخصیت اصلی نیز به سختی قابل مشاهده است. ولی در عوض موسیقی متن فوق العاده بازی می تواند این خلا را جبران کند وبا ریتم اکشن و منحصر به فرد خود، به خوبی می تواند شما را همراهی کند و تا انتهای داستان، شما را مشغول نگه دارد.

در مجموع، من شخصا تجربه بازی Mixx Island: Remix Plus را به همه بازیکنان توصیه می کنم. اگر بازیکن جدیدی هستید که تا به حال عناوین مشابه این بازی را تجربه نکرده اید و در معرض این سری قرار نگرفته اید، می توانید 6 اثر قبلی استودیوی سازنده این بازی یعنی MACKINN7 را تجربه کنید که همه آنها در واقع عالی هستند.

5

5

مزایا

  • ارائه یک دنیای فانتزی رنگارنگ
  • موسیقی متن پر جنب و جوش و هیجانی
  • گرافیک هنری به سبک انیمه ها
  • باس فایت های پر هرج و مرج و جذاب
معایب

  • پالت های رنگی بازی در بیشتر مراحل مشکل ساز هستند
  • محیط های بازی توخالی به نظر می رسند

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 8.5
داستان - 8
موسیقی - 9

8.4

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …