خانه / Reviews / نقد و بررسی Megabyte Punch

نقد و بررسی Megabyte Punch

سلام به تمامی دوستان عزیز خوب وب سایت IRG Review امروز قصد داریم تا بازی جذاب Megabyte Punch را برای شما مورد نقد و بررسی قرار بدیم.

این بازی در 6 اوت 2013 به دست شرکت های Team Reptile ، Team Reptile BVطراحی و ساخته شد و سپس به واسطه ی شرکت Team Reptile وارد بازار شد. این بازی برای پلتفرم های Nintendo Switch ، Steam و PC و همچنین برای سیستم عامل Linux و Mac OS در دسترس و قابل خریداری است.

این بازی در ژانر اکشن و ماجراجویی قرار میگیرد که طرفدار های بسیار طیادی دارد به خصوص اگر بازی خاص باشد و خب به جرأت میتوانم بگویم این بازی بسیار خاص و سرگرم کننده است ، بازی داستان مشخصی ندارد و خط داستانی قوی در کار نیست و همه چیز در گیم پلی بازی خلاصه میشود و به طریقی میتوان گفت گیم پلی بازی خود راوی داستان است و شما را با همه چیز آشنا می کند ، شما در بازی یک ربات هستید که میتوانید کار های مختلفی انجام دهید مثلا تیر اندازی کنید ، فرار کنید و بدوید. لازم است بدانبد که تمامی گیم پلی در دنیای پیکسلی و به صورت دو بعدی میگذرد که بسیار جالب است.

این بازی در سبک اکشن بسیار استاندارد برگذار میشود و در جا هایی از بازی شما را کمی به چالش می شد و تا جایی میتواند بازی را سخت و پیچیده کند ، هرچند که من از این پیچیدگی بسیار لذت بردم چرا که در عین حال هم فکر میکردن و هم به سمت دشمنان شلیک میکردم و دنبال راه درست بودم و تمامی این موارد دست به دست هم داده اند تا یک گیم پلی هیجان انگیز درست شود و بازیکن را با خود همراه کند و باعث لذت او از این تجربه شود و تمامی ذهنش درگیر شود.

شما در بازی رباتی هستید که مهارت های خود را کپی میکنید به صورتی که تمامی حرکات دشمن را در نظر میگیرید ان ها را اسکن میکنید و با توجه به قدرت دشمنان میزان مهارت و قدرتتان تغییر می کند، این یعنی این که شما هیچ گاه قدرتمند تر از حریف نیستید و سطح قدرت و مهارت شما کاملا یکسان است و این دلیلی است برای هیجان و یک مبارزه ی جوان مردانه چراکه همه چیز برابر است و هر چیز ممکن است که شما برنده شوید و جان سالم به در ببرید و یا حریف شما.

چیزی که در بازی بسیار برای من جالب بود قسمت هایی بود که ربات پس از هر مبارزه میتوانست مهارت هایش را ارتقا دهد و برای مبارزه ی بعدی خود آماده شود دقیقا مثل یک بوکسور که بین مبارزاتش به رخت کن میره و اونجا باز هم مشت میزند و به تیکتاک حملاتی حریف فکر میکند ، هر چند که در آخر مبارزات جوان مردانه و به طور برابر برگذار میشود اما خب جالب بود.

بازی چندین مرحله دارد که یک گیم پلی نسبتا خوبی از لحاظ را ساخته است که میتوان گفت ترکیب خوبی از مبارزه با دشمنان و باس ها و غول های مختلف وجود دارد که باحال ترین و البته طولانی ترین قسمت بازی در مرحله ی سوم در سطح ششم بازی است که شما به جای آن که در این مرحله با یک فول رو به روشوید با دو غول رو به رو می شوید و باید سعی کنید که بدون این که جان خودتان را از دست دهید این غول ها شکست دهید و از سر راهتان بردارید.

همچنین در بازی با توجه به این که شما یک ربات هستید و تمامی ماشین آلات به تعمییر و تعویض قطعات نیاز دارند  شما باید در طول بازی دنبال قطعه های ماشینی برای تعمیر خودتان باشید و در بازی بیشتر این قطعه ها شبیه به سلامتی و یا همان Health در بازی های دیگر هستند و پیدا کردن و استفاده ی درست و به موقع از این Health ها و یا قطقات در بازی امری ضروری است تا جانتان در بازی حفظ شود و به راحتی بتونید بازی را ادامه دهید.

با شروع بازی من راحع به گرافیک این بازی بسیار شگفت زده شدم که چرا که با این که بازی به صورت پیکسلی و دو بعدی برگذار میشود اما بسیار خوب و با جزئیات طراحی شده و من از این جزئیات بسیار لذت بردم ، رتگ ها در بازی بسیار خوب با هم ترکیب شده اند و از حد معمول بسیار درخشان تر به نظر می رسد که باعث شفافیت خوبی در نمایش بازی شده است.

در قسمت صمعی بازی باید بگم که اصلا انتظار نداشتم که قطعه های جز در این بازی بشنوم و موسیقی با کمال تعجب در یک بازی پیکسلی عالی کار شده و افکت  های صوتی کاملا با بازی  هم خوانی دارند . امیدوترم از تجربه ی این بازی لذت ببرید.

ممنون که تا آخر مطالب همراه ما بودید.

 

5

5

مزایا

  • گیم پلی بسیار جذاب
  • غول ها چالش بر انگیز
  • گرافیک خوب
  • موسیقی خوب
معایب

  • گاهی بازی کمی پیچیده میشود
  • جست و جوی قطعات آسان نیست

0

0

0

0

0

گرافیک - 7.5
گیم پلی - 9
داستان - 7.5
موسیقی - 8.5

8.1

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Utawarerumono: prelude to the Fallen

بازی های سریالی UTawarerumono برای افرادی که خارج از ژاپن زندگی میکنند بسیار پیچیده و …