خانه / Reviews / نقد و بررسی LUNA The Shadow Dust

نقد و بررسی LUNA The Shadow Dust

بازی LUNA The Shadow Dust را میتوان یک عنوان ساده با طراحی ها و برخی ایده های خیره کننده نامید، بازی در سال 2020 برای پلتفرم نسل هشتمی Nintendo Switch و همچنین سیستم رایانه های شخصی منتشر شده است.

گرافیک بازی یکی از بهترین نقاط قوت بازی به شمار میرود، جایی که طراحی های هنری به سبک شرقی بازی در قالب طراحی های دو بعدی آن خود نمایی خواهند کرد. رنگ های قالبا طلایی بازی و تکریب آن با قسمت ها و رنگ های دیگر در آن به بهترین شکل کار شده و ترکیب و پالت های رنگی بازی به شدت جذاب و هماهنگ خواهند بود، همچنین طراحی های بصری بازی همانطور که گفته شد بسیار عالی بوده و در تمامی طول بازی شما را درگیر و جذب خود خواهند کرد، بازی شاید روند و روایت جدی نداشته باشد و شما به صورت کنجکاوانه مشتاق دیدار قسمت های دیگر و اتاق های دیگر آن خواهید شد، گشت و گذار در بازی و برج، با فضاهای بسیار زیبا و هنرمندانه میتواند بسیار جالب و لذت بخش باشد، تنوع در بازی نیز بسیار فوق العاده است، هر اتاق و هر قسمت از راهرو ها طراحی های بسیار زیبا و همیبنطور منحصر به فردی را دارا هستند که میتوانند دلیل خوب برای پیشروی در بازی باشند، همچنین تنوع در سیستم پازل های بازی نیز بسیار خوب و هم از نظر ظاهری و هم از نظر کارایی بسیار متفاوت از یکدیگر خواهند بود. تاثیر جلوه های گرافیکی بازی وقتی مشخص میشود که شما بدانید بازی صداگذاری خاصی نداشته و هیچ روایت و دیالوگی حتی در آن وجود ندارد . تمامی قسمت های داستان از طریق تصاویر روایت خواهد شد که از پس اینکار نیز به خوبی بر خواهد آمد.

طراحی های هنری بازی به شدت زیبا و چشم نواز خواهند بود، تنوع رنگ ها و ترکیبشان با یکدیگر بسیار خوب و تنوع قسمت ها و اتاق های مختلف بازی نیز بسیار زیاد است، همچنین هر یک از پازل های درون بازی نیز منحصر به فرد بوده و با دیگر پازل ها متفاوت اند.

سیستم گیم پلی بازی نیز بسیار خوب و سرگرم کننده خواهد بود، شما در نقش یک پسر بچه وارد برجی خواهید شد که مملو از اتاق های پی در پی بوده و برای پیشروی در بازی باید به درون هر اتاق وارد شده و معمای درون آن را حل کنید، بازی در سیستم گیم پلی خود سبک فانتزی را به خود گرفته که ترکیب بسیار خوبی با فضای هنری گرافیک آن تشکیل خواهد داد، تنوع در سیستم پازل ها بسیار خوب بوده و شما را به هیچ وجه از آن خسته نخواهد کرد، سبک اصلی بازی به شکل اشاره و کلیک بوده اما بازی آنقدر المان های مختلفی را در اختیار شما قرار خواهد داد که اصلا متوجه سبک اصلی آن نخواهید شد، شما در اوایل بازی یک گربه کوچولو را به عنوان همراه خود پیدا خواهید کرد و در مواقعی باید از او برای حل مشکل کمک گرفته یا بر روی او سویچ کرده و قسمتی از بازی را با او طی کنید، معما های بازی از کلاسیک گرفته تا شکل های مدرن در آن یافتن خواهد شد. تنوع در آن ها بسیار بالا بوده و فقط تنها مشکل برخی از مکانیزم های بسیار ساده آن ها میباشد و خب در برخی اوقات هم فضا و معما ها بخاطر نبود هیچگونه متن و راهنمایی در بازی گیج کننده به نظر خواهد رسید.

شما و یک گربه در بازی با یکدیگر همراه بوده و در برخی اوقات باید از او کمک بگیرید، همچنین پازل های بازی بسیار متنوع و جذاب هستند اما در برخی اوقات بسیار ساده و در برخی اوقات نیز فضای بازی بسیار گیج کننده و گنگ خواهد بود.

بازی در حالت کلی بسیار جذاب بوده و شما را با ترکیب خوب سبک ها و المان های مختلف خود سرگرم و راضی نگه خواهد داشت، برخی مشکلات نیز در بازی وجود دارند اما با تمامی این اوصاف بازی هنوز هم یک تجربه بسیار شیرین و با ارزش خواهد بود که به طرفداران سبک های معمایی پیشنهاد میشود.

5

5

مزایا

  • طراحی های هنری بسیار خوب و زیبا
  • تنوع در قسمت های مختلف بازی
  • معما های منحصر به فرد و متنوع از نظر ظاهری
  • تغییر شخصیت میان شما و گربه
معایب

  • پازل های بسیار ساده و آسان
  • گیج کننده بودن بازی در برخی اوقات

0

0

0

0

0

گرافیک - 9
گیم پلی - 8.5
داستان - 7
موسیقی - 7

7.9

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و برسی Bake ‘n Switch

خیلی از ما بازی های سبک شوتر و مبارزه ای را قبلا تجربه کرده ایم …