خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Jet Kave Adventure

نقد و بررسی بازی Jet Kave Adventure

وقتی صحبت از گرافیک و بازی های ویدئویی میشود، ناخودآگاه همه مان به یاد بازی های دو بعدی و یا سه بعدی می افتیم. هر چند که این دو نوع طراحی، گرافیک اکثر بازی های حاضر در بازار امروز را تشکیل میدهند، نوع دیگری از بازی های ویدئویی هم هستند که با طراحی ای خلاقانه، نظر اکثر مخاطب ها را جذب میکنند. Jet Kave Adventure یکی از همین بازی هاست که با گرافیک 2.5 بعدی و تعداد زیادی ویژگی خوب دیگر، از زمان انتشارش – تابستان 2019 – تا الان در دل بازیکنان جا باز کرده است. اگر شما هم تعریف این بازی غیر عادی – از همه لحاظ، نه فقط از نظر گرافیک! – و جالب را شنیده اید و میخواهید بر اساس داستان، نقاط ضعف و قوت، ویژگی های مثبت و … برای خریدش تصمیم بگیرید، برای نقد و بررسی Jet Kave Adventure با تیم نقد و بررسی IRG Review همراه باشید.

داستان و اطلاعات کلی بازی

Kave، یک مرد غار نشین است که به همراه قبلیه اش در عصر دایناسور ها زندگی میکند. بله درست خواندید، همراه دایناسور ها! اگر به تاریخ و جغرافی علاقه مند باشید و درباره دایناسور ها و انسان ها اندکی اطلاعات داشته باشید، حتما الان با خودتان میگویید این که نمی شود! انسان ها 300 هزار سال پیش تکامل یافتند و دایناسور ها 66 میلیون سال پیش منقرض شدند! اما همانطور که در پاراگراف بالا به شما اخطار دادیم، Jet Kave Adventure یک بازی عجیب و غریب است و باید انتظار همچین چیز هایی را هم از داستان و عناصر بازی داشته باشید.

به داستان Kave برگردیم. او که قبلا رئیس قبیله بزرگش بوده و آن ها را رهبری میکرده، به دلایل مختلفی مثل اختلاف نظر سر موجوداتی که قرار بوده شکار کنند توسط اعضای قبیله طرد میشود و هنگامی که نزدیک بوده به عنوان اولین انسان دارای افسردگی در تاریخ ثبت شود؛ به یک کوله پشتی عجیب برمیخورد. Kave با برداشتن کوله پشتی میفهمد که درواقع صاحب یک موتور جت شده است که باعث میشود قدرت های مبارزه و حرکتی زیادی پیدا کند. خوشحال و خندان از اینکه بجای اولین انسان افسرده جهان تبدیل به اولین انسان دارای تکنولوژی جهان شده است، به سمت میدان جنگ با یک آدم فضایی مهاجم راه می افتد. انسان ها تا کنون شانسی برای پیروزی دربرابر این آدم فضایی وحشتناک که حاضر است برای تعمیر سفینه فضایی اش از هر روشی استفاده کند و به جان و مال آدم های اولیه ای که به تازگی تکامل یافته اند کوچک ترین اهمیتی نمیدهد نداشتند. اما حالا، Kave این فرصت را دارد که با استفاده از این کوله پشتی جت داری که در طبیعت وحشی سر و کله اش پیدا شده، با این آدم فضایی مهاجم بجنگد و به این ترتیب لیاقتش را به قبیله اش ثابت کند تا بتواند دوباره رئیس قبیله شود. اگر واقع بین باشیم، برای یک انسان اولیه غار نشین، شکست دادن آدم فضایی ها با استفاده از موتور جت برای بدست آوردن سمت ریاست یک قبیله دست آورد بزرگی است!

داستان بازی از عناصر خلاقانه و متفاوت زیادی تشکیل شده و در تمامی مرحله ها خط داستانی به خوبی حفظ میشود. با توجه به این که Jet Kave Adventure یک پلتفرمر است و معمولا پلتفرمر هایی که در صنعت بازی سازی امروز میبینیم خیلی داستان و بکگراند قوی ای ندارند و بیشتر روی گیم پلی و گرافیک تمرکز میکنند، داشتن این داستان قوی برای Jet Kave Adventure یک نقطه قوت اصلی به حساب می آید و جای تقدیر دارد.

Jet Kave Adventure در تاریخ 17 سپتامبر 2019 توسط کمپانی بازی سازی 7Levels برای پلتفرم های Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox Series X and Series S, Xbox One منتشر شده است. قیمت حدودی بازی به 15 دلار آمریکا میرسد و حجم تقریبی 3 گیگابایت دارد.

گرافیک، گیم پلی و موسیقی

به جرئت میتوانیم بگوییم که Jet Kave Adventure یکی از برترین و خلاقانه ترین گرافیک ها را بین بازی های پلتفرمر دارد. ترکیب رنگی قوی ، جذابیت بصری ذاتی محیط های 2.5 بعدی، تمرکز عمیق بر روی جزئیات، استفاده از عناصر متناقض مثلا ماموت ها وسط بیابان، فضای کلی بازی – یک جزیره – در زیباترین زمان سال یعنی فصل تابستان و … همگی از نکاتی هستند که گرافیک Jet Kave Adventure را خاص و منحصر به فرد جلوه میدهند.

گیم پلی بازی خوب برنامه نویسی شده اما باید به این توجه کنید که یک انسان اولیه به معنای واقعی کلمه هیچ مهارت بدنی خاصی مثل قدرت مبارزه و… ندارد و در ابتدا تنها میتوانید کارهای ساده ای مثل پریدن راه رفتن دویدن و… انجام دهید. با استفاده از کوله پشتی جت دار هم میتوانید قدرت های ویژه ای بگیرید که در شرایط خطرناک به کارتان می آید.

متاسفانه با همه نکات خوب و ویژگی های قوی Jet Kave Adventure، موسیقی بازی چنگی به دل نمیزند. خیلی از جاها هماهنگی بین موسیقی و اتفاقات بازی رعایت نشده، هر چند با توجه به ژانر و این مسئله که بازی در دوران انسان های اولیه جای میگیرد(البته شاید هم دوران دایناسور ها و یا ماموت ها؟) میتوان گفت که موسیقی و ساند ترک های گیم بدک نیستند.

بازی کنیم یا نه؟

حتما! یکی از بهترین بازی های پلتفرمری که در چند سال اخیر منتشر شده Jet Kave Adventure است! به نظر تیم IRG Review، لحظه ای هم برای خرید و بازی کردن تردید نکنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

5

5

مزایا

  • داستان خلاقانه
  • گرافیک جذاب
  • گیم پلی روان
معایب

  • موسیقی ضعیف

0

0

0

0

0

گرافیک - 10
گیم پلی - 9
داستان - 10
موسیقی - 6

8.8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Deep Diving Adventures

استودیو لهستانی Jujubee که با توسعه و انتشار سری بازی های Realpolitiks یک و دو  …