خانه / Reviews / نقد و بررسی بازی Garden Simulator

نقد و بررسی بازی Garden Simulator

باغبانی یکی از سرگرم کننده ترین فعالیت زندگی محسوب می شود که به نظرم همه انسان ها باید حداقل یکبار در زندگی آنها را تجربه کرده و مهارت های مرتبط با آن را بیاموزند. ولی با این حال این فعالیت مفید برای برخی از افراد، حداقل در زندگی واقعی چندان قابل توجه نیست. زیرا این فراد هرچه می کارند، خشک یا پژمرده شده و از بین می رود، مهم نیست که چقدر تلاش می کنید تا یک گل دلخواه خود را پرورش دهید. خوشبختانه بازی Garden Simulator اینجاست تا با رویکردی آرام نسبت به این سرگرمی محبوب، رنج های شما را کاهش دهد.

مطمئنا، برخی ممکن است بگویند که باغبانی در دنیای واقعی به اندازه کافی آرامش بخش است، اما چرا وقتی می توانید جلوی تلویزیون بنشینید، آسایش خانه خود را برای شرکت در این سرگرمی ترک کنید؟ Garden Simulator این سوال را مطرح می کند: آیا یک بازی ویدیویی می تواند با موفقیت از طبیعت آرامش بخش سبزترین فعالیت های تفریحی تقلید کند؟ یا اینکه قرار است شما را ناامید کند؟ در این مقاله نقد و بررسی بیایید نگاهی به این بازی جذاب داشته باشیم.

Garden Simulator با یک مقدمه داستانی کوچک شروع می‌شود و ما می‌بینیم که قهرمان بی‌نام داستان، خانه‌ای را از عمه‌ خود که اخیرا فوت کرده، به ارث می‌برد و کار اصلی خود را رها می کند تا از این طریق بتواند سلامت روانی خود را بهبود بخشد.

سپس شما به باغ بزرگ اطراف خانه جدیدتان هدایت می‌شوید و اکنون این شما هستید که باید اوضاع نابسامان باغ و آشفتگی بیش از حد رشد کرده و آلوده به علف‌های هرز را مدیریت کرده و آنجا را دوباره به باغی پر جنب و جوش تبدیل کنید. این همان روایتی است که در اینجا به دست می آورید، که خیلی تعجب آور نیست با توجه به اینکه این یک بازی تماماً در مورد رشد سبزیجات و چمن زنی است. اما همچنان برخی پیچش های داستانی وجود دارند که باعث می‌شوند توجه شما را درگیر نگه دارند به جلو نگه دارند (به غیر از وظایف بسیار اساسی که به شما داده شده است. )

در مورد گیم پلی، هیچ چیز پیچیده ای در این بازی پیدا نخواهید کرد. با شروع با باز شدن قفل یک بخش کوچک از باغ، مسیر خود را کند و کاو می کنید و قفل طیف گسترده ای از ابزارها، گیاهان و مبلمان را تقریباً به هر ترتیبی باز می کنید. در حالی که بسیاری از آیتم‌ها قفل هستند تا زمانی که به نقاط عطف خاصی از بازی برسید. در این بازی شما هرگز نمی‌پرسید چگونه یک سبزی یا مجسمه کوتوله خاص را به دست آورید، زیرا همه آیتم‌ها چالش‌های ساده‌ای دارند که به شما نشان می‌دهد چگونه قفل آن‌ها را باز کنید.


همه اقلام، ابزارها، دانه‌ها و الحاقات باغ را می‌توان از طریق یک لپ‌تاپ خریداری کرد که در محیط بیرون باغ در معرض دید قرار گرفته است و عملاً همه چیز در Garden Simulator به شما سکه و امتیاز تجربه می‌دهد. بدیهی است که از سکه ها به عنوان ارز برای خرج کردن در فروشگاه استفاده می شود، در حالی که XP به دست آمده با هر بار بالا رفتن سطح، یک امتیاز مهارت برای شما به ارمغان می آورد و به شما توانایی هایی مانند کسب سکه های بیشتر برای هر گل فروخته شده یا آبیاری سریع گیاهان را به شما می دهد.

هیچ چیز خیلی هیجان انگیزی وجود ندارد، اما وقتی سریعتر از قبل در باغ فعالیت می کنید، احساس پیشرفت ی که حاصل می شود، واقعا خوب است. شما کارهایی را دریافت می‌کنید که از طریق صندوق پستی‌تان ارسال می‌شوند، و کارهای قبلی مطمئناً می‌توانند به بازیکنان کمک کنند تا با تمام مکانیک‌ها و نحوه استفاده صحیح از هر ابزار کنار بیایند. از لحاظ بصری و گرافیکی، چیز زیادی برای دیدن در این بازی وجود ندارد زیرا کل داستان بازی در یک محیط باغ اتفاق می افتد. همه چیز در Garden Simulator بسیار رنگارنگ و پر از زندگی است و طراوت خاصی در آنها وجود دارد.

من به خصوص دوست دارم که گیاهان خاص چگونه پروانه ها را جذب می کنند و وقتی به طور تصادفی آنها را با ماشین چمن زنی به زمین زدم کمی احساس گناه می کنم. در حالی که موسیقی بازی در ابتدا نسبتاً آرامش‌بخش بود، با وجود لحن‌های صلح‌آمیز آن، همان مضمون همیشگی خود را تکرار می کرد و این اندکی آزاردهنده بود. جلوه‌های صوتی این بازی حاوی چیز برجسته ای نیستند و به غیر از صدای میوهای رضایت‌بخش گربه خانگی‌تان که به آن توجه می‌کنید، شامل موسیقی خاص دیگری نمی شود.

تجربه بازی Garden Simulator ریسک پایین، کم پاداش، اما بسیار اعتیاد آور است. من ساعت‌ها قبل از اینکه متوجه شوم، وقتم را روی انجام این بازی سپری کردم و دریافتم که این تجربه کاملاً آرامش‌بخش است. دقیقا همان هدفی را دنبال می کند که داستان کوچک بازی برای دستیابی به آن تعیین شده است. اگرچه پرورش گیاه در اطراف باغ کوچکتان و تحسین محصولاتتان خوب است، اما بعد از مدتی تا حدودی خسته کننده می شود. به طوری که بیشتر وظایفی که بر عهده دارید، معمولاً به شکلی تکرار می شوند و هیچ تغییری در فصل یا آب و هوا وجود ندارد. هر روز یکسان است. به نظر می رسد این مورد نادیده گرفته شده است و سازندگان با افزودن این مورد به همراه مثلا آفات باغ، می توانستند کارهای بیشتری انجام دهند و هیجان گیم پلی را چند برابر سازند. Garden Simulator فقط برای مدت محدودی لذت بخش است، اما قدرت ماندگاری برای بازگرداندن بازیکنان را برای بازی بیشتر ندارد.

5

5

مزایا

  • تا حد امکان تلاش نمی کند خیلی پیچیده باشد
  • در حین بازی احساس آرامش خاصی را تجربه می کنید
  • طبیعت شناسی بازی لحظات خنده‌داری را ایجاد می‌کند
  • گیم پلی اعتیاد آور
معایب

  • گاهی اوقات تعامل با اشیاء محیط لحظات نامناسبی را خلق می کند
  • آبیاری و چمن زنی حاشیه های محیط باغ خسته کننده است
  • کارهای تکراری زیادی در بازی وجود دارد

0

0

0

0

0

گرافیک - 8
گیم پلی - 7.5
داستان - 7
موسیقی - 6.5

7.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی Princess Maker 2 Regeneration

همانطور که می دانید، Super Mario Maker جزو محبوب ترین مجموعه بازیهای کنسول نینتندو محسوب …