خانه / Reviews / نقد و بررسی Control

نقد و بررسی Control

امروز سراغ نقد و برسی بازی مهیج و سرگرم کننده Control رفتیم. این بازی در سبک بازی های اکشن و ماجراجویی قرار دارد. این بازی توسط شرکت Remedy Entertainment طراحی و توسط 505 Games نیز منتشر شده است. این بازی جذاب برای پلتفرم های PlayStation 4, Xbox One و PC عرضه شده است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی Control می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای IRG Review همراه باشید.

بازی Control بر بسیاری از ایده های معرفی شده توسط استودیو خود بنا شده است. اتکا به تخریب محیط بازی و داستان نویسی غیر طبیعی بزرگتر و بهتر از همیشه است و این بازیکن را به دنیایی سوق می دهد که پیوسته قبل از آنها تغییر می کند.

در بازی Control جسی فادن یک زن مرموز و دارای روایتی عجیب است. سؤالهای بی پاسخ او را به یک موسسه یکپارچه در وسط منهتن متعلق به دفتر کنترل فدرال رسانده است. این ساختمان اسراری را در خود جای داده است که اگر بدون محافظت باقی بماند می تواند کل جهان را از بین ببرد بنابراین جسی تمام وجود خود را صرف پایان دادن آنها کرده است.

بازی Control عنوانی بسیار جذاب و مرموز است. بعد از طی کردن دقایق ابتدایی گیم پلی بازی و اکتشاف در محیط آن با اسلحه عجیبی روبرو می شوید. یک سلاح گرم فوق العاده که می تواند در یک لحظه با یک اسلحه، مسلسل یا سایر سلاح های عمومی تیراندازها تغییر کند. پس از دریافت این دستگاه جسی مدیر این ساختمان می شود و به طیف وسیعی از قدرت های روانی که در طول دوره کنترل باز می شوند دسترسی پیدا می کند. او اکنون شخصی با مسئولیت عظیم است.

در گیم پلی بازی Control سلاح او و جسی در حال رشد قدرت های روانی با هم ترکیب شده اند تا یکی از هیجان انگیز ترین تیراندازی هایی را که تاکنون بازی کرده اید ایجاد کنند. با فشار دادن یک دکمه ، می توانید سلاح گرم خود را به ابزار دیگری برای قتل تبدیل کنید و امکان برخورد سریع و همه کاره را فراهم می کند که سرعت نبرد هرگز ثابت نیست. مهمات نامحدود است و یک بار به طور طبیعی شارژ می شود. میزهای مجاور ، مانیتورها و قطعات بتونی را می توانید به سمت دشمنان شلیک کنید. شما حتی می توانید اجساد مردگان را نیز بردارید و از آنها به عنوان جسمی برای پرتاب استفاده کنید.

در گیم پلی بازی Control دشمنان از سربازان عمومی گرفته تا موجودات پیچیده تر، جانوران زره پوش گرفته در بازی از تنوع خوبی برخوردار هستند. هرکدام برای از بین بردن به یک تاکتیک خاص احتیاج دارند و مجموعه ابزارهای بازیکن متنوع هستند تا هر برخورد لذت تازه ای را احساس کند.

در بازی Control سایر قدرتهایی که قفل آن را باز خواهید کرد شامل ساختن یک سپر پیش ساخته از آوارهای اطراف، مسدود کردن گلوله ها قبل از شلیک دشمنان برای یک ضد حمله مرگبار است. شما همچنین می توانید دشمنان مجروح برای جنگیدن در کنار خود داشته باشید. در بازی شما قدرتهای جدید را با انجام quests مربوط به اشیاء قدرت می توانید بدست بیاروید. حضور نیروی اسرارآمیزی معروف به هس آنجا را آلوده کرده است صاحبان و ساکنان آن و تبدیل شدن آنها به زامبی های قاتل که به قتل مدیر آنجا منجر شده اند. شما در مقابل آلودگی نیز مصون هستید.

بخش هایی از اسناد، فیلم ها و خاطرات صوتی را که در قدیمی ترین خانه یافت می شود بازیکن را فریب می دهد. آنها زمینه ارزشمندی را فراهم می کنند اما برای خواندن پاراگراف های متن هر 10 دقیقه به مکثی را ایجاد می کنند و جریان کاوش در دنیای منسجم را خراب می کند. در حالت کلی رمز و راز پیرامون Control واقعاً جذاب است اما بازی نتوانست تعادل بین ویژگی هیجان انگیز و روایت آشکارش را برقرار کند. جسی همچنین یک صدا در درون سر خود دارد که یکی با او صحبت می کند تا به طور مداوم در سراسر بازی او را به نوعی هدایت کند.  Remedy دنیای تحسین برانگیزی را در اینجا ایجاد کرده است. فقط می توان گفت تأسف آور است که رمز و راز اصلی آن چنان کمی مبهم است و بسیاری از لحظه های بازی احساس نا مفهومی می کنند.

در خارج از داستان اصلی Control مجموعه ای از مأموریت های جانبی وجود دارد که توسط شخصیت ها اعمال می شوند. بیشتر آنها شامل پاکسازی اتاق های دشمنان یا یافتن مکان خاص و انجام معما های ساده بودند در حالی که برخی دیگر شمکا را با باس فایت های چالش برانگیزی رو به رو می کنند و باعث به دست آوردن قدرت های جدید شخصیت بازی می شوند. این راه بهترین راه برای رشد قدرت جسی از طریق جمع آوری حالت هایی است که ویژگی های اصلی او را تقویت می کند و برای هر نوع سلاح از پاداش های اساسی استفاده می کند. این موارد را در نقاط کنترل واقع در این ساختمان اعمال خواهید کرد. در واقع اینها به عنوان یک پناهگاه امن برای اعمال نسخه های جدید، سفر سریع و حتی تغییر لباس های جسی عمل می کنند. همچنین چالش های اختیاری وجود دارد که منجر به تجربه ای متفاوت حالت ها و موارد دیگر می شود. بازی Control یکی از بزرگترین دستاوردهای استودیو Remedy Entertainment است. به عنوان یک سبک تیراندازی بازی دارای گیم پلی بسیار رضایت بخش است.

بازی Control بزرگترین و بهترین بازی Remedy است. بازی دارای داستان جذاب و پر رمز و رازی است که بسیار جذاب طراحی شده است. مبارزات آن پرانرژی و لذت بخش است و به همین دلیل یک بار توانایی های مختلفی را ترکیب کرده و گیم پلی سرگرم کننده ای را ایجاد کرده است. از روایت خود را به دنیای خود گرفته تا معما و مبارزات خود Control بازیکنان خود را فریب می دهد و آنها را به فکر کردن دعوت می کند.

5

5

مزایا

  • گان پلی عالی
  • شخصیت پردازی عالی
  • گرافیک عالی و سطح بالا
معایب

  • داستان مبهم
  • باگ های ریز در نسخه های کنسول

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.5
گیم پلی - 8
داستان - 8
موسیقی - 7.5

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی Sleep Attack

در این مطلب می خواهیم بازی خوب Sleep Attack را برای شما کاربران عزیز نقد …