خانه / Reviews / نقد و برسی Astalon: Tears of the Earth

نقد و برسی Astalon: Tears of the Earth

گرافیک خوب، شخصیت پردازی عالی و گیم پلی جذاب همه و همه شناسنامه های این بازی هستند.قبل از شروع نقد این بازی بهتون این نوید رو بدم که قرار هست با یک بازی کم اشکال و فوق العاده همراه باشیم. این بازی برای تمامی پلتفورم ها در دسترس هست و در تاریخ سوم جوئن امسال در دسترس قرار گرفته است.با نقد و برسی این بازی فوق العاده همراه تیم نقد و برسی بازی های رایانه ای irgreview باشید.

این بازی ترکیبی از سبک مترویدوانیا و با ترکیبی از عنانوین نقش آفرینی و اکشن ساخته شده که به خوبی توانسته از پس ترکیب این عناصر در بازی بر اومده و با وجود کوچیک بودن ، بازی کلی براتون سورپرایز تدارک دیده. قبل از شروع باید بگم که یکی از نکات بازی کم بودن موسیقی هست که در بیشتر موارد شنیده نمیشه ولی معمولا راضی کننده هست. این مورد کمی از نمره ی بازی میکاهه ولی اصلا نباید مانع تجربه ی شما از این بازی بشه.

مثل دیگر عناوین مترویدوانیا در این بازی نیز شما باید محیط های بازی رو بگردید. به مکان های قبلی بازگردید. وارد دانجن ها شید و دنبال لوت های مناسب در بازی بگردید. با دشمنان متنوع بازی مبارزه کنید و در آخر باس فایت های هر بخش رو شکست بدید.تمامی این موارد به خوبی در بازی صورت میگیره و تجربه ای بی ایراد رو خواهید داشت.لول دیزاین و پیکسل آرت بازی زیبا و بی نقص است. محیط های بازی نیز تنوع دارند و حس این که به مکان های تکراری پا میگذارید و یا این که دارید با دشمنان تکراری فقط با ظاهر جدید مبارزه میکنید بهتون دست نخواهد داد.

طراحی باس فایت ها چه در توانایی و چه در طراحی ظاهری و منطقه ای که در اون قرار دارند بسیار خوب هست و کاملا در خور این مکان ها هستند و شکست دادنشون کار هر کسی نیست و برای این کار باید سلاح ها و مهارت های خودتون رو تقویت کنید ، در بازی تجربه کسب کنید ، بار ها و بار ها شکست بخورید و دوباره بازی رو شروع کنید و تمرین کنید تا بتونید اونها رو شکست بدید. پس اصلا از وجود این باس ها در بازی غافل نشوید که عواقب خوبی نخواهد داشت.

داستان بازی از این قرار هست که در آینده ای نسبتا دور که فضایی آخر الزمانی دارد ، تعداد کمی از انسان ها باقی ماندن و درحال بقا هستند.در همین حال کسی درحال مسموم کردن آب هست و شما به عنوان قهرمان های بازی باید دلیل این اتفاق رو کشف کنید. از داستان بازی انتظار خاصی نداشته باشید. درست هست که داستان بازی تکراری و کلیشه ای عمل میکنه ولی با این وجود بازی تمام تلاشش رو میکنه تا تجربه ای متفاوت رو داشته باشید پس خیلی به داستان گیر نمیدهیم و از این موضوع رد میشیم تا به گیم پلی این بازی بپردازیم که علت اصلی منحصر به فرد بودن اون هست و خاطرات بازی های قدیمی رو براتون زنده میکنه.

در بازی هر یک از شخصیت هایی که کنترل میکنید یعنی آریاس،کیولی و آلگوس دارای ۳ مهارت مخصوص هستند که در بازی به کمکشان خواهد اومد.البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هرکدوم از شخصیت ها نقاط ضعف و قدرت خودشون رو داره و با انتخاب هرکدوم ویژگی هایی رو به دست می آورید ولی ویژگی هایی رو نیز از دست میدهید.پس پیشنهاد میکنم حتما قبل از این که این بازی رو انجام دهید با شخصیت های بازی آشنا شوید. همچنین شما میتونید این مهارت ها رو آپگرید کنید تا بازی رو راحت تر جلو ببرید.

 

بازی سخت تر از آن چیزی هست که تصور میکنید ولی آنقدر جذاب هست که این سختی نه تنها آزار دهنده نیست بلکه باعث جذابیت و چالشی بودن بازی می شود.در بازی باید حواستان به همه چیز باشد.اگر اندکی بازی رو به حال خودش رها کنید اوضاع خوب پیش نخواهد رفت و باید با موجی از دشمنان مقابله کنید.پس پیشنهاد میکنم تک تک مکان های بازی رو به خوبی بشناسید حتی بهتر از آدرس خونتون.

گرافیک بازی طراحی ۸ بیتی داره و بسیار چشم نواز هست و شما رو یاد خاطرات خوبتون با کنسول های نسل های قبل تر می اندازه. محیط های بازی ، دانجن ها ، راهرو ها فوق العاده طراحی شدن.بعد فنی بازی یک سری باگ یا گلیچ ریز دارد که ممکن است در طی بازی اذیتتون کنه ولی باز چیزی از ارزش های این بازی کم نمیکنه.در باقی موارد اما مشکل فنی دیده نمیشه و بازی رو میتونید بدون اشکال تجربه کنید.

این بازی حدود ۲۰ دلار قیمت داره و اگر بخواهید تا موسیقی های بازی و آلبوم های اون رو هم در کلکسیون خودتون داشته باشید قیمت این بازی به حدود ۲۹ دلار میرسه که ما توجه به ارزش بالای بازی منطقی به نظر میرسه. همچنین ساخت این بازی توسط استودیوی Labs work صورت گرفته و کمپانی Dangen Entertainment وظیفه انتشار این بازی رو به عهده گرفته.

در آخر باید بگم که هیچ علتی وجود نداره که مانع از پیشنهاد این بازی بشه.کیفیت این بازی بسیار بالا بوده و کاملا راضی کننده عمل میکنه پس حتما این بازی رو تجربه کنید و در دانجن های این بازی حسابی گردش کنید که این روز ها کمتر تجربه ای مشابه این بازی گیرتون خواهد اومد.ممنون که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت آی آر جی ریویو بودید. امیدوارم که از نقد و برسی این بازی فوق العاده جذاب استفاده ی کافی رو برده باشید.

 

5

5

مزایا

  • گرافیک بصری و پیکسل آرت چشم نواز
  • گیم پلی فوق العاده
  • تنوع بالای دشمنان و باس فایت ها
معایب

  • داستان سطحی
  • باگ های کوچک

0

0

0

0

0

گرافیک - 8.9
گیم پلی - 9
داستان - 7
موسیقی - 7

8

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی TOEM

بازی TOEM از آن دسته بازی هایی است که به راحتی می توان با یک …