خانه / Nintendo / نقد و بررسی بازی The Unexpected Quest

نقد و بررسی بازی The Unexpected Quest

ژانر ماجراجویی به علت تمرکز روی کنجکاوی و کشف موضوعات جدید، بین اکثر مخاطبان بازی های ویدئویی خیلی پر طرفدار است. اکثر بازی های ماجراجویی فقط به همین المان کنجکاوی و کشف بسنده می کنند و بازی هایی که به مهارت های دیگری که در کنار ماجراجویی خیلی به درد بخور هستند هم اهمیت بدهند خیلی کم پیدا می شوند. تیم نقد و بررسی IRG Review قصد دارد در این پست بازی The Unexpected Quest را که یک بازی در ژانر ماجراجویی است و علاوه بر تمرکز بر کنجکاوی و علاقه به اکتشاف، بر روی مهارت های دیگری مانند ساختن استراتژی موثر یا مدیریت منابع انسانی و غیر انسانی با قرار دادن بازیکن در شرایط نزدیک به دنیای واقعی هم تمرکز میکند را مورد نقد و بررسی قرار دهد. شما همراه عزیز وب سایت IRG Review میتوانید بعد از خواندن این مطلب با دسترسی به اطلاعات مناسب و بررسی نمره های داده شده توسط تیم ما به بازی The Unexpected Quest درباره خریدن یا نخریدن این بازی به درستی تصمیم بگیرید.

با گشتن در لوکیشن های زیادی که نقشه وسیع بازی در اختیارتان قرار داده به راحتی منابع مختلفی که برای ساخت و ارتقاء قلمرو تان نیاز دارید را جمع آوری کنید. مهم نیست در حال غذا پیدا کردن برای کوتوله هایی که مثل ماشین بدون بنزین بدون غذا خوردن هیچ کاری برایتان انجام نمیدهند باشید و یا بخواهید برای استخدام یک قاتل حرفه ای به یکی از روستاهای آرام و زیبای اطراف بروید. اگر شما هم خدای نکرده دلتان بخواهد ماجراجویی را کنار بگذارید، ماجراجویی شما را کنار نخواهد گذاشت. هر قسمت از دنیای فوق العاده The Unexpected Quest یک زاویه دید جدید برای انجام ماموریت ها یا یک منبع مخفی جدید برای جمع کردن وسایل مورد نیازتان در اختیار شما قرار می دهد. اگر همیشه آماده جنگیدن با موجودات عجیب و غریبی که هر کدام دنبال گرفتن یک چیزی از شما هستند – یکی میخواهد با انگشت های پایتان برای بچه هایش کباب درست کند و دیگری با قیافه ای مظلوم فقط دلش میخواهد مغزتان را آرام آرام بمکد – باشید و حواستان باشد که تحت هیچ شرایطی هیچ وقت شمشیرتان را فراموش نکنید، شما برای زندگی در دنیای خیال انگیز The Unexpected Quest کاملا آماده هستید. تنها چیزی که باقی مانده و هر چند وقت یک بار به شما به عنوان یک وظیفه محول می شود، درخواست های مردم گوشه و کنار دنیایتان است که بجز شما کسی را برای فرستادن درخواست کمک ندارند. اما نگران نباشید، داستان پردازی عالی و گیم پلی روان و راحت The Unexpected Quest این ماموریت های به ظاهر خسته کننده را هم دوست داشتنی و آسان می کند.

صحبت از گیم پلی روان و راحت کردیم، نیاز است تا اندکی بیشتر درباره این بخش از بازی توضیح دهیم. ساختار گیم پلی بازی شبیه بازی های دنیا سازی و ماجراجویی قدیمی ترین که بیشتر زمان کودکی مان را با آن ها گذراندیم است. به طور کلی یک تایمر دارید و باید قبل از انجام دادن هر کار طوری برنامه ریزی کنید که سر زمان معین به کار هایتان برسید. وجود تایمر در بازی ای که معمولا انتظار میرود آرامش دهنده باشد اندکی استرس زا است و خیلی جاها تا چند بار شکست نخورید و اعصابتان خورد نشود، محال است بتوانید ترکیب درست و زمان بندی دقیقی که برای رد شدن از این قسمت از بازی نیاز دارید را پیدا کنید. یکی از نقاط ضعف بازی زمان گیم پلی خیلی کم است. تقریبا همه 8 فصل The Unexpected Quest را به همراه به دست آوردن همه Steam Achievement هایش را می توانید در کمتر از 5 ساعت بازی کنید. البته اگر خیلی زمان بازی کردن ندارید و دنبال یک بازی جذاب، نوستالژیک و آرامش بخش میگردید که در یک بار نشستن پای دستگاه تمام شود و بتوانید بعد از آن به بقیه کار هایتان برسید، پس شاید تایم کم بازی خیلی مشکل خاصی برایتان نباشد.

گرافیک بازی هم از بازی های قدیمی تر همین ژانر الهام گرفته شده و شاید برای گیمر های امروزی که به دیزاین های خلاقانه و گران قیمت عادت دارند خیلی جذاب نباشد. اما از لحاظ هنری کاملا حرفه ای است و نمیتوانیم عیب و ایراد خاصی بر روی گرافیک بازی بگذاریم.

به نظر تیم نقد و بررسی IRG Review بازی The Unexpected Quest با توجه به دنیای خلاقانه و بزرگش و قیمت نه چندان زیاد تقریبا 12 دلاری اش، ارزش یکبار امتحان کردن را دارد. در آخر، تصمیم نهایی با شما مخاطب ارجمند و گرامی است.

5

The Unexpected Quest

5

مزایا

  • موسیقی آرامش بخش
  • نقشه های وسیع و دنیای بزرگ
معایب

  • کوتاه بودن بازی

0

0

0

0

0

گرافیک - 6
گیم پلی - 8.5
داستان - 8.5
موسیقی - 10

8.3

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

نقد و بررسی بازی PowerSlave Exhumed

بازی ای که امروز در وب سایت IRG Review قصد نقد و بررسی آن را …